Isparta

Isparta

Isparta'nın Tarihi Tanıtımı

 


Isparta Yüzölçümü: 8.993 km²

Isparta Nüfusu: 441.412

Isparta İlçeleri: Aksu, Atabey, Eğirdir, Gelendost, Gönen, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Şarkikaraağaç, Uluborlu, Yalvaç, Yenişarbademli,

Akdeniz Bölgesi’nde bulunan ve BurdurAfyonKonya ve Antalya ile komşu olan güzel bir ilimizdir Isparta.Isparta Nüfusu 430 bin civarında olup  Kış turizmi, Doğa turları, tarihi ve kültürel değerleri ile rağbet gören bir destinasyonda yer almaktadır.Merhum Cumhurbaşkanlarımızdan ve son yüzyılda yetişmiş en ünlü siyasetçilerimizden olan Sn.Süleyman Demirel'inde memleketi olan ‘’Güller Diyarı’’ olarak adlandırılan Isparta, bu yönüyle oldukça tanınmaktadır. Isparta, son dönemlerde geliştirilen ulaşım ağları ve kültürel değerleri özveri ile koruma konusunda yaptığı çalışmalarla turizm alanında bir hayli yol katetmiş ve güzelliklerini daha fazla ortaya çıkartarak turist sayısını arttırmıştır. Isparta'nın gezilecek yerlerini  sizler için şu şekilde derledik:

 


Isparta'nın Gezilecek Yerleri

 


ANTİOCHEİA VE ADADA ANTİK KENTLERİ :  Helenistik döneme ait bu iki antik kent, birçok arkeolojik buluntuların sergilendiği, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken noktalar arasındadır.Antiocheia ve Adada Antik Kentleri'ni, Isparta'nın gezilecek yerleri listenize mutlaka koymalısınız.

MEN TAPINAĞI :  M.Ö.4. Yüzyılda Ay Tanrısı adına yapılan tapınak, zengin tarihi dokusuyla kültür turizminin önemli durakları arasındadır.Isparta tarihinin önemli bir merkezi olan Men Tapınağı'nı, Isparta görülecek yerler listenize eklemelisiniz.

KIZILDAĞ MİLLİ PARKI :  Meşe ve Andıç ağaçlarıyla tam bir oksijen deposu olan Kızıldağ Milli Parkı, solunum problemi yaşayan kişiler içinde şifa niteliği taşımakta. Ayrıca, Türkiye’nin mavi yapraklı sedir ormanı bulunan tek bölgesi olması yönüyle de dikkat çekicidir.Isparta doğal güzelliklerine muhteşem bir örnek olan Kızıldağ Milli Parkı kesinlikle görülmeye değer.

DAVRAZ DAĞI KAYAK MERKEZİ :  Türkiye'nin önemli Kayak Merkezlerinden olan UludağErciyesPalandöken gibi Kış tatili ile de ön plana çıkmaktadır Davraz Kayak Merkezi, 2635 metre yükseklikte bulunan Türkiye’nin en üst düzeydeki pistleriyle, kayak tutkunları için ideal bir bölgedir.Isparta'da gezilecek yerler arasında en önemli yerlerden olan Davraz Kayak Merkezi'ni kesinlikle ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 


Isparta'ya Ulaşım

 


Isparta iline havayolu, karayolu, demiryolu bağlantıları ile ulaşılabilir. Karayolu ulaşımını seçenler için,  İstanbulAnkaraİzmirBursa, Antalya gibi büyük şehirler başta olmak olmak üzere, diğer bütün illerden düzenli olarak otobüs seferleri yapılmaktadır.Demiryolu ile ulaşımda, demiryolu bağlantısı olan bütün şehirlerden tren ile yolculuk yaparak Isparta'ya ulaşmak mümkündür. Havayolunu tercih edenler içinse, şehir merkezine 35 km. uzaklıkta olan Süleyman Demirel Havalimanı'nı kullanabilirler. Süleyman Demirel Havalimanı Transfer ihtiyacınız doğrultusunda, diğer bir kuruluşumuz olan Arsis Vip Transfer'den destek alabilirsiniz. 

 


Isparta'da Konaklama

 


Isparta doğal güzellikleri,tarihi dokusu,coğrafi konumu ile Türkiye'nin güzel şehirlerinden bir tanesidir. Isparta'da konaklama için farklı alternatifler bulabileceksiniz.Isparta Tatiliniz'de Isparta Otelleri, pansiyonları ve farklı konaklama mekanlarını bütçenize uygun şartlarla bulabilirsiniz.Isparta ziyaretinizde Günlük ev Kiralama ve Villa'da tatil sektörünün öncü şirketlerinden olan Dream Of Holiday firmamız bünyesinde Isparta Tatilinde konaklayabileceğiniz Isparta Otelleri, pansiyonlarının dışında ailenizle konaklayıp tatil yapabileceğiniz Isparta Günlük Ev Kiralama ve Isparta Günlük Kiralık Dairelerimizle sizlere Isparta'da hizmet verebileceğiz.

Arsiat Turizm Tic. A.Ş. Kalenet