Erzincan

Erzincan

Erzincan'ın Tarihi Tanıtımı

 

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve GiresunGümüşhaneBayburtErzurumTunceliMalatya, Sivas ile komşu olan 225 bin vivarında Erzincan Nüfusu ile güzide bir kentimizdir Erzincan. Onlarca doğal güzelliğe sahip Erzincan, 3.000 yıllık tarihiyle bu konuda da içinde barındırdığı eserlerle turizm rotaları arasına girmeyi başarmıştır. Erzincan’ın hoşgörülü ve misafirsever insanı ziyaretçilerini daima memnun etmektedir. Çeşitli yerel lezzetleri ile Erzincan kenti damaklarınıza layık lezzetler sunacaktır. Son dönemlerde Erzincan üzerine yapılan turizm konulu çalışmalarla birlikte, önemli tarihi ve kültürel değerler gün yüzüne çıkarılmış, konuklarına kapılarını açmıştır. Geçmiş dönemlerde Erzincan'da bir çok uygarlık hakimiyet sağlamıştır. Bunlardan en öne çıkanlar: Hititler ve Urartular’dır.Erzincan’ın gezilecek yerlerinin bazılarını şu şekilde hazırladık:

 

Erzincan'da Gezilecek Yerler

 

KARANLIK KANYON:  Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bulunan kanyon, etkileyici tabiat güzellikleriyle yoğun ilgi görmektedir. Çeşitli doğa sporlarına evsahipliği yapan Karanlık Kanyonu, dünyanın en büyük kanyonları arasında yer almaktadır. Erzincan seyahatinizde gitmenizi önerdiğimiz seyahat noktaları arasında yer almaktadır.

ERZİNCAN ILICASI:  Çeşitli hastalıklara şifa kaynağı sunan bölge, sağlık turizmi içerisinde önemli yerlerden biridir. Cilt, kalp, romatizma ve damar hastalıklarına faydalı olan Erzincan Ilıcası kaynakları, bu konuda yapılan tesisleşmeler ile adını duyurmakta olup Erzincan'ın doğal güzelliklerine muthiş bir örnek olmaktadır.

KADIGÖLÜ:  Kemaliye mevkinde bulunan Kadıgölü; doğal güzellikleri huzur verici havası ve birçok alabalık yetiştirme tesisiyle ideal Erzincan'ın gezi noktalarıdandır.

AYGIR GÖLÜ: Türkiye'nin en büyük krater göllerinden biri olan bu Aygır Gölü'nde kamp ve kaya inişi ayrıca bot gezisi ve dağ yürüyüşü yapılabilirsiniz.Erzincan'ın tabiat güzelliklerinin iyi örneklerinden olan Aygır Gölü, Erzincan'da Gezilecek yerler listenizde üst sıralarda bulunmalıdır.

MAMA HATUN KERVANSARAYI:  Erzincan şehrinin en büyük mimari abidelerinden biridir Mama Hatun Kervansarayı. Sarı kesme taş ile özenle inşa edilmiş Mama Hatun Kervansarayı, 12. Yüzyıldan beri Erzincan'ın Tarihine şahitlik etmektedir. Erzincan'ın görülmesi gereken tarihi mekanları arasında başlara yazılabilir.

MELİK GAZİ TÜRBESİ:  Kemah ilçesinde bulunan türbe, Mengücek Beyliği kurucu lideri Melik Gazi’ye aittir. Bölgenin oldukça sık ziyaret edilen mekanları içinde yer alan Melik Gazi Türbesi, önemli Erzincan'ın Tarihi Yerlerinden bir başkasıdır

HIDIR ABDAL SULTAN TÜRBESİ:  Kentin manevi öneme sahip noktalarından en önemlisidir. Büyük bir evliya olan Hıdır Abdal Sultan, Hacı Bektaşi Veli sonrası Anadolu İslam gelenekleri bayrağını devaralan kişi olarak bilinmektedir.Erzincan'ın gezilecek yerleri listenizde bulunmasında fayda var.

Bolkar Kayak Merkezi: Erzurum il sınırlarında bulunan Palandöken Kayak Merkezi, kadar bilinmesede Erzincan'ın önemli kış tatili lokasyonlarından bir tanesidir Bolkar Kayak Merkezi.Erzincan'ın Merkezine 40 km mesafede bulunan Bolkar Kayak Merkezi, sömestr tatili ve Kış tatili dışında yaz aylarında da doğa tutkunlarının vazgeçilmez adresi olmaktadır.Ercincan'ın gezilecek yerler listenize Erzincan'ın doğal güzelliklerinden olan Bolkar Dağları'nı ve Bolkar Kayak Merkezi'ni koymanızı tavsiye ediyoruz.

SAKALTUTAN KAYAK MERKEZİ:  Erzincan’ın kış turizminde son yıllarda parlayan yıldızıdır. Tesisleşmelerin hızla arttığı kayak merkezi, ideal pistleri ile dikkat çekici olup çok yakında PalandökenUludağErciyes gibi Kış Turizmi için talep edilen yerlerden olacaktır.

GİRLEVİK ŞELALESİ:  Ruhunuzu dinlendirecek bir gezi durağı arıyorsanız, Girlevik Şelalesini mutlaka görmelisiniz.Erzincan'ın doğal güzellikleri ve yüzlerce farklı bitki türünü barındıran geniş gezi yollarıyla keşfedilmeyi bekleyen Erzincan güzelliğidir.

 

Erzincan'da Konaklama

 

Erzincan doğal güzellikleri,tarihi dokusu,coğrafi konumu ile Türkiye'nin güzel şehirlerinden bir tanesidir.Erzincan'da konaklama için farklı alternatifler bulabileceksiniz.Erzincan Tatiliniz'de Erzincan Otelleri, pansiyonları ve farklı konaklama mekanlarını bütçenize uygun şartlarla bulabilirsiniz.Erzincan ziyaretinizde Günlük ev Kiralama ve Günlük Kiralık daire sektörünün öncü şirketlerinden olan Dream Of Holiday firmamız bünyesinde Erzincan Tatilinde konaklayabileceğiniz.Erzincan Otelleri, pansiyonlarının dışında ailenizle konaklayıp tatil yapabileceğiniz Erzincan Ev Kiralama ve Erzincan Günlük Kiralık Dairelerimizle sizlere Erzincan'da hizmet verebileceğiz.

 

Erzincan'a Ulaşım

 

Erzincan'a havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Karayolu ile İstanbulAnkaraİzmirBursa, Antalya gibi büyük şehirlerin yanısıra, bütün illerden otobüs firmalarının yaptığı düzenli seferler mevcuttur. Havayolu ile yolculuk yapmak isteyenler, Erzincan Havalimanı'nı kullanabilirler. Havalimanı, şehir merkezine sadece 7 km. mesafededir. Erzincan Havalimanı Transfer ihtiyacınız olduğunda, diğer bir kuruluşumuz olan Arsis Vip Transfer'den destek alkabilirsiniz. 

Arsiat Turizm Tic. A.Ş. Kalenet